تبلیغات
یه چیز واسه خنده - اخراجی های 3 - جدایی نادر از سیمین

یه چیز واسه خنده
 

موضوع این پست اختصاص داره به نقدی بر دو فیلم روی پرده ی سینما
* اخراجی های 3 فیلمی برای سرپوش گذاشتن بر اشتباهات  گذشته و حال و تمسخر گروهای سیاسی مخالف

*جدایی نادر از سیمین فیلمی شایسته ی سینما

برای خواندن نقد این دو فیلم به ادامه ی مطلب بروید ...


اخراجی های 3 پرفروش ترین یا تبلیغاتی ترین ؟

خیلی جالبه که برای یه فیلم روی پرده ی سینما این همه تبلیغات صورت می گیره! جالب تر از اون اینه که همون کسایی که الان دارن بیشترین تبلیغات رو برای این فیلم میکنن یه زمانی شدیدترین انتقادادت رو برای اخراجی های 2 وارد می کردن!

چند روز پیش داشتم یه فیلم سینمایی از شبکه ی 3 می دیدم که نزدیک 20 بار، زیر فیلم یه نوار رد شد با این متن " اخراجی ها پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران " ولی دقت نکردم و به خودم گفتم عجب تبلیغاتی، البته می دونستم دلیل این تبلیغات چیه اما فکر نمی کردم دیگه تا این حد !!!

چند روزطرف تلویزیون نرفتم تا اینکه دیشب دیدم بازهم همون نوار با 3 رنگ سبز، سفید، قرمز داره از زیر برنامه ی "مردان آهنین" رد میشه ( همتون می دونید چه گروهی، از پرچم کشورمون برای تبلیغات استفاده می کنند بدون فکر به این موضوع که بعضی نمادها رو نباید قاطی بازی های سیاسی کرد)

ناگفته نماند در این فیلم از بهترین بازیگران طنز کشور استفاده شده که بیانگر تامین مالی به طور کامل است ..."جدایی نادر از سیمین" بدون تبلیغات پرفروش تر در پایتخت

فیلم جدایی نادر از سیمین هم در 44 سینمای کشور در حال اکران است ( اخراجی ها تاکنون در 100 سینما ) موضوع این فیلم به قرار زیر است:

سیمین (لیلا حاتمی) می خواهد به همراه همسرش نادر و دخترش ترمه از ایران برود و همه مقدمات این کار را فراهم کرده. اما نادر (پیمان معادی) نمی خواهد پدرش را که از بیماری آلزایمر رنج می برد تنها رها کند.این اختلافات باعث می شود سیمین از دادگاه درخواست طلاق کند اما دادگاه درخواستش را رد می کند و مجبور می شود به خانه پدرش برگردد. ترمه تصمیم می گیرد پیش پدرش نادر بماند به امید اینکه مادرش سیمین پیش آنها برگردد. نادر نمی تواند از عهده مراقبت از پدرش بر بیاید پس برای این کار یک مستخدم به نام راضیه (ساره بیات) استخدام می کند. این زن جوان که باردار است این کار را بدون اطلاع همسرش حجت (شهاب حسینی) قبول کرده است. یک روز نادر به خانه برمی گردد و پدرش را در حالی که طناب پیچ شده و تنها رها شده می بیند. وقتی‌ راضیه به خانه بر میگردد دعوای شدیدی در می‌گیرد که عواقب تراژیک آن نه تنها زندگی‌ نادر را زیر و رو می‌کند بلکه تصویر دخترش از او را دستخوش تغییر می کند و ...گفته میشه این دو فیلم تبدیل به مبارزه ی گروه های سیاسی شده که به نظر نمیاد چندان عادلانه باشه ...

هر چند شخصیت و سابقه ی بازیگران به خوبی نشان میده کدامیک برتر است.

امیدواریم از هر دو لذت ببرین ...

طبقه بندی: اطلاعات عمومی، 
نوشته شده در تاریخ شنبه 13 فروردین 1390 توسط شهریار
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : شهریار
قالب وبلاگ